הרצאות

הרצאות מעוררות השראה בארגונים ולקהל הרחב

הרצאות במתכונת חווייתית ואינטראקטיבית לארגונים ולקהל הרחב המשלבות ידע מעשי ומבטיחות למידה, שאלות למחשבה וטיפים נבחרים ליישום.

ההרצאות בארגונים לקהל עובדים ומנהלים בכל הדרגים ומותאמות לדגשי הארגון.

ההרצאות מבוססות על מודל האניאגרם (Enneagram) –  מודל פורץ דרך המוביל בעשור האחרון  יישומים בפיתוח המשאב האנושי בארגונים, פיתוח מנהלים וצוותים לצד תהליכי צמיחה אישית ותקשורת בין אישית מקדמת.

נושאי ההרצאות

אסטרטגיות השפעה

1. אסטרטגיות של מנהיגות והשפעה

“אם אין האדם עולה מעלה מעלה, על כורחו הוא יורד מטה מטה” (ר’ ישראל מסלנט).

כיצד נוכל לבטא את האיכויות שלנו באופן מיטבי, “לנווט את הספינה” תוך מיקסום השפעתנו על הסובבים אותנו? ההרצאה מתמקדת במיפוי אסטרטגיות ותפיסות מרכזיות המניעות אנשים, מנהלים ומנהיגים לפעולה. בחינת עומק של כל אסטרטגיה מסייעת לאדם לזהות את פוטנציאל האיכויות הטמון בו ואת הדרכים להביאן לכדי ביטוי והשפעה מרבית על סביבתו. חידוד תשומת הלב לדפוסי התנהגות מעכבים, מסייע לשבירה של הפרדיגמה הניהולית המעודדת גמישות מחשבתית והנעה אפקטיבית של הזולת

7

2. תקשורת ועבודת צוות

“אנחנו לא רואים דברים כפי שהם, אלא כפי שאנחנו” (אניס נין)

העדשה דרכה רואה כל אדם את העולם מקבלת ביטוי בדרך התקשורת שלנו עם סביבתנו. לאנשים שונים, שפה שונה ודרך שונה לפרש את המציאות בה הם פועלים. ההרצאה מציגה באופן ייחודי כל מה שחשוב לדעת על הגלוי והסמוי בדרכי התקשורת וההתנהלות שלנו בחיי היום יום, ומהם הערוצים המאפשרים ואלו החוסמים קשר, קשב והבנה מקדמת של יחסים ועבודה משותפת.

הנעה .3

3. כיצד להניע אנשים לפעולה?

“אין אדם מתעלה על עצמו אלא ע”י הכרת עצמו” (א. הקסלי)

מה באמת מניע אנשים? מה/מי מדליק אותם ומה/מי מכבה אותם? ה”כפתור” המפעיל אותנו סמוי מן העין, אך לרוב “מנהל” אותנו במצבים רבים: דוחף אותנו לפעולה, מקפיץ או מרגיע אותנו, מקרב אותנו לאנשים מסוימים בעוד שמאחרים אנו מתרחקים. ההרצאה מפרטת סוגים שונים של “כפתורים” רגשיים המניעים או בולמים אנשים שונים בהתנהלותם ומדגישה כיצד ניתן לרתום “טיפוסים” שונים לביצוע ומימוש של מטרות משותפות.

לצאת מהקופסא

4. לראות מעבר לקופסא

“אל תתן למי שאתה להפריע למי שאתה יכול להיות”

לכל אחד מאיתנו דפוסי מחשבה ורגש המפעילים אותנו ומשפיעים על התנהלותנו ועל חלק ניכר מהבחירות שאנו עושים בשגרת היום יום. העדר תשומת לב ומודעות לאוטומט התגובה, עלול להפיל אותנו באותן מלכודות שוב ושוב ולעכב אותנו לא פעם מלקדם עצמנו בתחומי החיים החשובים לנו. ההרצאה מצביעה על הדרכים לשבירת הפרדיגמות וקיבעונות החשיבה המגבילים שלנו, באופן המאפשר לנו להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו.

דרמות

5. מהומה רבה על לא דבר – על דרמות (לא הכרחיות) בחיינו

“כאשר אני מרפה ממה שאני, אני הופך למה שאני עשוי להיות”. (לאו-צה)

מצבי מחלוקת וקונפליקט בצוות עשויים להביא אותנו לא אחת לשימוש ב”דרמה” לצורך השגת תשומת לב, בסוס עמדתנו, רצון לשינוי נורמות התנהגות וכד’. גיוס ה”דרמה” על צורותיה השונות, הינו אקט הנובע לרוב מראייה חלקית של המציאות, מעצים את הקונפליקט ונמנע מלקיחת אחריות אמיתית על פתרונו. ההרצאה משקפת “תפקידים” שחברי הצוות לוקחים על עצמם, כדי ליצור ולהעצים דרמה בהתנהלות בין אישית וכיצד ניתן ליצור נתיב עוקף, כבסיס להתמודדות ותקשורת מקדמת שיתוף פעולה ותוצאות.

לקוחות מספרים:    

“ברצוני להודות לך על הרצאתך במסגרת מפגש עובדות סוציאליות מחוזיות, בה נפתח בפנינו צוהר לעולם האניאגרם ולהזדמנויות הטמונות במודל זה להבנת יחסים אישיים ומקצועיים”

טלי שגב, רכזת ארצית תחום רווחה מכבי שירותי בריאות.

“ברצוננו להודות לך על הבאת האניאגרם ככלי זמין, נגיש ומדויק התורם מאד להתפתחותנו המקצועית והאישית כאחד”

ליאורה גוברין, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, עיריית טירת הכרמל.

 “אין שנה שאני לא נרגשת להזמין אותך כמרצה כבוד לשאת הרצאה בקורס של קבלת החלטות בתואר השני בבית הספר לעבודה סוציאלית וכל שנה לאחר השיעור הזה הסטודנטים יוצאים נפעמים, נשכרים ומוקירי תודה”

ד”ר קרן אור חן – ביה”ס לעבודה סוציאלית אונ’ חיפה.

Skip to content