Avner Cohen אבנר כהן | Breaking News
50536
blog,qode-core-1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,brick child-child-ver-1.0.0,brick-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Avner Cohen אבנר כהן

השתלבות יועצים חדשים בשוק העבודה – פאנל בוגרים

במהלך סמסטר ב’ התבקשתי לבנות ולהנחות סדנה המקנה כלים יישומיים להשתלבות של יועצים ארגוניים חדשים בשוק העבודה. זו השנה הראשונה בה מתקיימת סדנה זו המיועדת לסטודנטים המסיימים את התואר השני שלהם במסלול לפיתוח ארגוני במכללה האקדמית עמק יזרעאל, הכוללת סקירה של אפשרויות התעסוקה והכוונה של צעדים ראשונים בעולם העבודה הארגוני הן כשכירים והן כיועצים עצמאיים. אין ספק שהיציאה ממסגרת הלימודים אל “העולם האמיתי” מביאה עמה חששות ואתגרים לא קלים. בסדנה אנו עוסקים בסוגיות כגון גיבוש זהות מקצועית, הכרת הערוצים להמשך למידה והתפתחות מקצועית, חשיפה לטרנדים חמים בתחום הייעוץ הארגוני ועוד.

בין מפגשי הסדנה, קיימנו במהלך הסמסטר פאנל של בוגרות המסלול ממחזור קודם, אשר השתלבו בתפקידים מאתגרים בעולם העבודה הארגוני: האחת בתחום הפיתוח הארגוני באלביט והשניה כיועצת ארגונית בצה”ל – השתיים הביאו את סיפורן האישי הכולל דילמות שליוו אותן במהלך הלימודים וביציאה לדרך של קריירה מקצועית, על התחנות שעברו בדרך ועל התפקיד אותו הן ממלאות כיום.

יש במפגש זה כדי להעצים ולחזק את דרכם המתלבטת של הסטודנטים, רגע לפני סיום הלימודים והיציאה לשוק העבודה באופן מלא. הקניית כלים לבחינת הנתיבים המגוונים העומדים בפניהם, היכן לשים דגש, אילו שאלות לשאול והיכן לחפש את התשובות. כוחו של מפגש זה עם סיפורם האישי של בוגרי המסלול, הינו בהבנה שהשתלבות מקצועית אפשרית למרות אי הוודאות והסביבה התחרותית בעולם הארגונים, למרות חוויית המרחק שהאקדמיה יוצרת לעיתים מהפרקטיקה ובהנעה לפעולה מתוך אחריות אישית למציאת מקומם המקצועי הנכון.

עדשת האניאגרם בשגרות ניהול והובלת צוותים – פאנל מנהלים

הזמן טס כשנהנים ויותר ממחצית הסמסטר כבר מאחורינו. השבוע בקורס ייעוץ למנהלים דרך האניאגרם לתלמידי A.M במכללה האקדמית עמק יזרעאל, התקיים פאנל מנהלים המשלבים את עבודת האניאגרם בחייהם ובשגרת הניהול שלהם. שלוש האורחות המשתתפות בפאנל, שתפו בכנות ובפתיחות רבה מחוויותיהן הניהוליות מבעד לעדשת האניאגרם ועל השפעות הטיפוס האישי על דרך הובלתן את הצוותים שלהן. קשב עמוק ניכר על פני הסטודנטים העושים צעדיהם הראשונים בעולם האניאגרם. ללא ספק אחת מחוויות השיא בקורס, הרבה תובנות ופליאה מתמשכת מחכמת האניאגרם המדייקת את האדם לעצמו בכל מפגש מחדש.

יישומי חכמת האניאגרם בקרב בני נוער – הרצאה בביה”ס הדמוקרטי בחדרה

הרצאת חשיפה ראשונה מסוגה על מודל האניאגרם התקיימה השבוע בפני תלמידי שכבות י’ וי”א בביה”ס הדמוקרטי בחדרה. בפתח ההרצאה, התלמידים התבקשו לחשוב על מצבים בהם פעלו מתוך אוטומט תגובה בניגוד לעיתים למה שפעל לטובתם ולרצונם הן במפגש עם חברים, משפחה, ביה”ס וכד’. חלק נענים לבקשת חברים לעזרה כי לא נעים להם לסרב, חלק נסחפים אחר תחרותיות והישגיות, חלק מרגישים שעליהם לעשות הכל מתוך פרפקציוניזם מלא וכד’. בהמשך ההרצאה ניסינו לבחון אילו כוחות מודעים ולא מודעים פועלים עלינו בבחירות וההחלטות שאנו עושים ועד כמה משפע הטיפוס האישי שלנו (בהנחה שאנו מזהים אותו) על התנהלותנו.

אחת השאלות בה התלבטנו יחד עם צוות המורים, הינה עד כמה עושה האניאגרם את פעולתו בקרב בני נוער צעירים והאם יכול לשמש כלי התפתחותי עבורם בשלב כה מוקדם. ההיענות להרצאה מראה כי יש כאן פוטנציאל שווה חקירה והעמקה.

בהמשך תתקיים סדנת עומק על האניאגרם לתלמידים נבחרים מביה”ס הדמוקרטי, אשר תובנותיה ישמשו לכתיבת עבודת גמר של אחת התלמידות בנושא אשר בחרה לחקור את כוחה של חכמת האניאגרם ככלי לפיתוח אישי בקרב בני נוער.

ממתין בציפייה להמשך התהליך ולתובנות שיביא עמו.

מגמות משתנות בעולם הייעוץ הארגוני

בוקר של עניין ושיח מצויין המחבר בין סגל הוראה, סטודנטים ואנשי שטח, על עתידו המשתנה של עולם הייעוץ הארגוני בכנס של מגמת פיתוח ארגוני במכללה האקדמית עמק יזרעאל. אז לקראת מה צריכים יועצים ארגוניים להיערך? תמורות טכנולוגיות בעולם הארגונים, סביבות עבודה אג’יליות, יכולת ניתוח רשתות חברתיות ועוד לצד המודלים הישנים והטובים של פיתוח מנהלים במרחב ההנעה הרגשי – מיומנויות שכנראה לא ישתנו כל כך מהר.

מהפך בתפישת משאבי אנוש: יצירת אופק קידום לעובדים בתפקידי כניסה במערכת הבריאות

עושים שינוי במציאות התעסוקה בישראל! הכשרת נציגי משאבי אנוש מקרב 24 מרכזים רפואיים בישראל, ליישום תכנית מסלולי קריירה יצאה לדרך. בהכשרה זו ירכשו המשתתפים כלים לשמש בתפקיד נאמני קידום תכנית מסלולי קריירה (CLE – Career Ladder Expert), כל אחד במרכז הרפואי שלו. תפקיד ה – CLE כולל בין השאר מיפוי המועמדים לקידום, תכנון הכשרות נדרשות ורתימת בעלי תפקידי המפתח בביה”ח להצלחת התכנית.

התכנית פורצת דרך במערכת הבריאות בישראל, מתמקדת ביצירת אופק קידום לעובדים בתפקידי כניסה, פרי פיתוח משותף של ג’וינט תבת (תנופה בתעסוקה) וחטיבת בתיה”ח הממשלתיים. השאיפה היא שבעתיד הלא רחוק, מקצועות נדרשים בתחום התפעול והמזכירות, יאויישו במידת האפשר ע”י עובדי סקטור מינהל ומשק בעלי פוטנציאל ומוטיבציה לקידום, מתוך ביה”ח ולא בגיוס חיצוני.

עשינו דרך ארוכה יחד, צוות תבת וחטיבת בתיה”ח ביצירת התשתית למהפך שכזה בענף הבריאות ועוד דרך ארוכה לפנינו בהטמעה ויישום, אבל יש סיבה טובה לחייך:)

קורס אניאגרם ראשון באקדמיה – מתחילים

קורס אקדמי על האניאגרם לראשונה בישראל יפתח השבוע במכללה האקדמית עמק יזרעאל. ליטושים אחרונים אחרי חודשים של עבודת הכנה ואיסוף ביבליוגרפיה נבחרת בדגש על ספרו של בני לוז “האדם החופשי דרך האניאגרם” וספרה של Beatrice chestnut על תשעה טיפוסים של מנהיגים. מהפיכת האניאגרם רושמת תחנה נוספת במכללה האקדמית עמק יזרעאל במסלול לתואר שני בפיתוח ארגוני במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. תודה לפרופסור שרעבי שהאמין בדרך האניאגרם ואפשר לי את הבמה.

חלוצים באקדמיה – הקמת פורום ראשי מחלקות אקדמיות באונ’ אריאל

פורום עמיתים ראשון מסוגו של ראשי המחלקות האקדמיות וראשי חוגים צובר תאוצה באוניברסיטת אריאל שבשומרון, מהלך שאינו טריביאלי כלל בעולם האקדמיה. בפורום משתתפים ראשי מחלקות נכבדים מכל הקשת האקדמית של האוניברסיטה, משתפים ומתייעצים כיצד לקדם פתרונות לסוגיות ניהוליות עמן הם מתמודדים בשגרת היום יום. ראשי המחלקות שהינם חוקרים בעלי שם בתחומם, זוכים כאן לחיזוק הפן הניהולי בתפקידם, שאינו מובן מאליו עבור רובם ומעלים גם סוגיות מערכתיות המקדמות דיאלוג עם הנהלת האוניברסיטה.

היוזמה להקמת הפורום נולדה מתוך סדנת מיומנויות ניהול שקיימנו לפני כשנה באוניברסיטה, עבור ראשי מחלקות חדשים שבקשו להרחיב את ארגז הכלים הניהולי שלהם הן מול הסגל האקדמי והן מול הסגל המינהלי שבאחריותם ולרכוש כלים בסוגיות נוספות כגון ניהול תקציב, בניית תכנית עבודה, הגדרת יעדים ומדדים להצלחה וכד’. במהלך מפגשי הסדנה, נוצר באופן טבעי שיח עמיתים לא פורמלי המבוסס על שיתוף מניסיונם האישי של המשתתפים, העלאת סוגיות להתייעצות ומתן משוב. שיח מסוג זה התגלה כצורך ממשי בשגרת עבודתו של ראש המחלקה והתפתח כיוזמה להקמת פורום עמיתים לומד רחב, השואף לקדם סוגיות משותפות משגרת ניהול המחלקה האקדמית.

אניאגרם מול הרי גולן

סדנת אניאגרם מול הרי גולן, נוף פסטורלי מבחוץ ושיח מרתק עוד יותר מבפנים עם עובדי מועצה אזורית גליל עליון. כיצד משפיע הטיפוס האישי על ההתנהלות שלנו בשגרת העבודה ועל הבחירות שאנו עושים ביחסינו עם הסובבים.

קבלת החלטות בארגונים דרך עדשת האניאגרם – הרצאת אורח

כמיטב המסורת (זו השנה החמישית), התייצבתי להרצאת אורח על קבלת החלטות דרך עדשת האניאגרם בפני תלמידי תואר שני בביה”ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. בכל הרצאה מסע קטן אל מאחורי הקלעים של הנפש, מבחין בעוד ניואנס של השפעת הטיפוס האניאגרמי שלנו על כל החלטה שאנו עושים. תודה לד”ר קרן אור חן על ההזמנה. ובעצם…..חזרה גנרלית לדבר הגדול הבא באקדמיה הישראלית: מתחיל ללמד בסמסטר ב’ הקרוב קורס בנושא ייעוץ למנהלים דרך האניאגרם, במסלול תואר שני בפיתוח ארגוני במכללה האקדמית עמק יזרעאל. הכנות אחרונות בעיצומן וההתרגשות עוד יותר.

אונ 3יברסיטת חיפה
אוניברסיטת חיפה 2

תובנות פורצות דרך – השתלמות אניאגרם במערך החינוך המיוחד

מהפכת האניאגרם חוזרת למשרד החינוך, והפעם עם צוותי החינוך המיוחד. ארבע שנים לאחר הכשרת סגני מנהלים באופק חדש, החלה אתמול השתלמות אניאגרם ייעודית גם לצוות המקצועי של החינוך המיוחד במרחב זבולון – אשר. המפגש האניאגרמי עם אנשי חינוך העוסקים במגוון דיספלינות טיפוליות, יצר סקרנות רבה למודל החדש ועורר שיח עמוק על שינוי בתבניות החשיבה שלנו, על היכולת להיות אנשי מקצוע ערים יותר להטיות הטיפוס שלנו ועד לפרקטיקה של יצירת דיאלוג טוב יותר עם צוותי ההוראה בבתי הספר ועם ההורים. עוד מסע מרתק של הצצה פנימה אל אחורי הקלעים של נפש האדם יוצא לדרך.