Avner Cohen אבנר כהן | Breaking News
50536
page-template,page-template-blog-standard-whole-post,page-template-blog-standard-whole-post-php,page,page-id-50536,qode-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,brick child-child-ver-1.0.0,brick-ver-2.2, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Breaking News

קבלת החלטות בארגונים דרך עדשת האניאגרם – הרצאת אורח

כמיטב המסורת (זו השנה החמישית), התייצבתי להרצאת אורח על קבלת החלטות דרך עדשת האניאגרם בפני תלמידי תואר שני בביה”ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה. בכל הרצאה מסע קטן אל מאחורי הקלעים של הנפש, מבחין בעוד ניואנס של השפעת הטיפוס האניאגרמי שלנו על כל החלטה שאנו עושים. תודה לד”ר קרן אור חן על ההזמנה. ובעצם…..חזרה גנרלית לדבר הגדול הבא באקדמיה הישראלית: מתחיל ללמד בסמסטר ב’ הקרוב קורס בנושא ייעוץ למנהלים דרך האניאגרם, במסלול תואר שני בפיתוח ארגוני במכללה האקדמית עמק יזרעאל. הכנות אחרונות בעיצומן וההתרגשות עוד יותר.

אונ 3יברסיטת חיפה
אוניברסיטת חיפה 2

תובנות פורצות דרך – השתלמות אניאגרם במערך החינוך המיוחד

מהפכת האניאגרם חוזרת למשרד החינוך, והפעם עם צוותי החינוך המיוחד. ארבע שנים לאחר הכשרת סגני מנהלים באופק חדש, החלה אתמול השתלמות אניאגרם ייעודית גם לצוות המקצועי של החינוך המיוחד במרחב זבולון – אשר. המפגש האניאגרמי עם אנשי חינוך העוסקים במגוון דיספלינות טיפוליות, יצר סקרנות רבה למודל החדש ועורר שיח עמוק על שינוי בתבניות החשיבה שלנו, על היכולת להיות אנשי מקצוע ערים יותר להטיות הטיפוס שלנו ועד לפרקטיקה של יצירת דיאלוג טוב יותר עם צוותי ההוראה בבתי הספר ועם ההורים. עוד מסע מרתק של הצצה פנימה אל אחורי הקלעים של נפש האדם יוצא לדרך.

עבודת גמר בבי”ס התיכון הדמוקרטי על אניאגרם ובני נוער

זכות גדולה נפלה בחלקי להנחות עבודת גמר של תלמידת תיכון בביה”ס הדמוקרטי בחדרה, אשר בקשה להעמיק בחקר השפעת האניאגרם בקרב בני נוער.

חשיפה למודל בהרצאה שהתקיימה בביה”ס ע”י אחת המורות, עוררה סקרנות גדולה והובילה לבחירה בנושא חלוצי ושונה כל כך בנוף עבודות הגמר – קסום בעיני! שאלת המחקר שחידדנו יחד היא כיצד משפיע המפגש עם האניאגרם על תפיסת העצמי של בני נוער ביחס לדילמות אישיות. מדובר בחקר איכותני המלווה בהתנסות מעשית של לימוד המודל ויישומיו עם קבוצת תלמידים מביה”ס וראיונות עומק לפני ואחרי ההתנסות. כתיבת העבודה תארך כשנה ותוכר כחמש יחידות זכות בתעודת הבגרות.

סקרן לתהליך העבודה וההנחיה ובעיקר למסקנות שיתקבלו. זהו חקר ראשון מסוגו למיטב ידיעתי בתחום, המביא עמו שאלות רבות על יכולתם של בני נוער להפיק מהאניאגרם תובנות מכוננות לחיים.

מצויינות בשירות ברשתות המתנ”סים בנתניה

מרימים את דגל המצויינות בשירות לתושב במרכזים הקהילתיים של העיר נתניה תחת הכותרת: “מכוונים לשירות עושים הבדל”! יצאנו לדרך עם מנהלי המתנ”סים משלוש הרשתות המובילות בעיר, בחשיבה על התהליכים והצמתים המרכזיים בהם נרצה לראות שיפור וגיבוש ערכי השירות המובילים.

הכרות מקרוב עם פעילות המתנ”סים, מלמדת על עשייה קהילתית ענפה עם מכלול סקטורים ואוכלוסיות מגוונות. מנהלים ועובדים שעושים עבודה נפלאה לקרב ולחבר את תושבי השכונות ללמידה, פעילות חינוכית, ספורט ופנאי ותוך כך להוסיף עוד נדבך בבינוי קהילה ויחסי ערבות הדדית.

מצויינות בשירות היא משימה של כלל צוות המתנ”ס, כל עובד הוא חוליה בשרשרת שמטרתה לגרום ללקוח לחייך אלינו בחזרה.   

יישומי האניאגרם בתאגידים עסקיים גלובאליים

יותר ויותר תאגידים גלובאליים בעולם מכירים בכוחו של האניאגרם לעשות שינוי של ממש בפיתוח יכולותיהם של מנהלים בכירים להוביל תהליכים וצוותים בתפקוד גבוה לעמידה ביעדיהם. האניאגרם מאפשר הבנה עמוקה של נפש האדם ומסייע לנו לראות ביתר בהירות מהם המניעים והחסמים העומדים בבסיס אישיותנו. יישומי המודל בעולם הארגונים, מאפשרים למנהלים לפרוץ פרדיגמות מעכבות ומתוך כך לפעול ביתר אפקטיביות במצבי ניהול מורכבים כגון: הנעת עובדים, קבלת החלטות, תקשורת בין אישית, ניהול קונפליקטים ועוד.

מוזמנים לקרוא כתבה מתוך מגזין CNN Business על יישומי האניאגרם בתאגידים גלובאליים:

https://edition.cnn.com/2013/03/13/business/enneagram-personality-types/

האניאגרם כמורה נבוכים: עצמי אותנטי, עצמי כוזב ומה שביניהם

מוזמנים לצפות בראיון מרתק עם Eli Jaxon Bear מורה רוחני לתורת האניאגרם המסביר בדיוק ובבהירות רבה את  העקרונות המובילים של האניאגרם: כיצד נוכל להבחין בין האני האותנטי לבין האני הכוזב המפעיל אותנו. האניאגרם מסייע לנו לראות את המניעים שמתחת לפני השטח, את הפעולות שאנו עושים כדי לרכוש אהבה, שייכות והערכה, נתונים לחסדי האגו.

בראיון עמו, מסביר Jaxon Bear כיצד יכול לשמש האניאגרם כמפה וכמורה נבוכים עבור אלו המחפשים להשתחרר מכבלי אישיותנו המגבילים את יכולתנו לראות את הדברים כפי שהם באמת ולא רק כפי שאנחנו.

חכמת האניאגרם – מה עושים עם זה?

 מאמר מאת בני לוז (מורה דרך ומחבר הספר האדם החופשי דרך האניאגרם)

לא יכולתי לעשות עם זה כלום,

אתה שומע לא יכולתי לעשות מזה כלום.

זה היה אצלי בידיים,

ולא יכולתי לעשות עם זה כלום

(יונה וולך)

אחת הדרכים המוכרות ובעלת מקצב אופייני בלימוד האניאגרם היא דרך שמאפייניה הם כאלה:

ראשית – החשיפה לנושא.

שנית – התיחסות קלילה אליו – נו נראה איזה טיפוס אתה ואיזה טיפוס אני. חידון שכזה.

שלישית – מציאת הטיפוס שלי ותחילת ההכרה שאכן אני הוא זה.

רביעית – סוג של שוק ומעין תדהמה . איך יתכן שמישהו שאינו מכיר אותי בעצם יודע אותי מלפני ולפנים. ואז מתחילים מעגלים וסחרחורות ודיוקים והלוך וחזור.

אחרי כל אלה מופיעה כמעט תמיד השאלה: אז מה אני עושה עם זה???!!!”

אנסה לענות מעט על שאלה מורכבת זו –

ראשית אבוא ואומר משהו על ה”לעשות” – בתרבות המערבית מקובלת ויותר מכך שולטת הגישה שחייבים לעשות.

אם הכל טוב בחייך אתה ממשיך לעשות עוד ועוד לשימור ולהגברת הטוב ואם יש בעיה חייבים לתקן אותה, חייבים לעשות משהו כדי שתעלם וכמובן כשמצאת מה הטיפוס שלך, לדקויותיו, ליגונותיו ולשמחותיו, אתה מיד מתחיל “לעשות”:

הנה מצאתי את התקלות באוטו הנפלא שלי ולוקחים אותו למוסך מורשה שיתקן את הנצרך לתיקון וישפר את כל שטוב. צמיגים משופרים, מיגונים, הגברת עוצמת מנוע וכו’.

מצאתי שאני טיפוס 1 ומיד רוצה לבטל את הביקורת שבי.

מצאתי שאני טיפוס 3 ומיד רוצה להיות בשלווה נטולת עשייה.

מצאתי שאני טיפוס 6 ומיד אבטל את חרדותי.

וכן הלאה והלאה והלאה.

הרי האניאגרם מביא לנו רשימה מפורטת ומדויקת בלי די , אז יאללה מתקנים.

משנים רבות של לימוד והתבוננות ראיתי כמה חסרת שחר וחסרת תוחלת הגישה הזאת.

בספרים רבים מגיעה רשימת “עשייה” :

אתה 5 מתבודד – תתחיל להתרועע עם אנשים.

אתה 4 מבואס – תסתכל על חצי הכוס המלאה .

אתה 7 בטרנס – שב בבית ותעשה מדיטציה.

ועוד אוסף עצות תיקון עצמי שבעיני לא שוות את הנייר שנכתבו עליו.

אז מה אני בעצם מנסה להגיד, הרי כולם עומדים ומנופפים בשלט החוצות העקר מה לעשות??”

בנקודת זמן זו שאני נמצא בה ( ואולי יגיעו והלוואי ויגיעו וודאי ויגיעו – תובנות חדשות)

אני אומר משהו פשוט מאוד ומצד שני קשה מאוד:

“תתבוננוהפנו תשומת לב

“זה הכל?” עונים לי בתדהמה מזלזלת.

כן. זה הכל.

הקולות והשדים היו בהילולה כיוון שלא ידענו ולא ראינו.

מסיבה חסרת מעצורים וגבולות במרתף הפנימי שלנו שקולותיה מהדהדים במעשינו ובכל מרחב בחיינו.

והנה מגיע בעל הבית ( אתם ) ומאיר את כל האטרף המשתולל ואומר: “אני רואה אותך וגם אותך וגם אותך”.

I SEE YOU

אני מבין, הופך, לאני יודע.

וכאן אשמח לעצור.

המובן הטרנספורמטיבי העצום שיש לראייה ניכוחה אינו ניתן לשיעור

לא מדובר על הבנה אינטלקטואלית, רגשית או פיזית

מדובר על ידיעה שנוכחים בה כל האלמנטים האלה בהרמוניה.

“להיות נוכח” – על לימוד דרכו של גורדייף (מבשר האניאגרם למערב) בפסטיבל סרטים רוחניים

סרט ייחודי על דמותו של אילן עמית ממובילי דרכו של גורדייף בישראל, הוקרן השבוע במסגרת פסיטבל סרטים רוחניים בסינמטק תל אביב. עמית, מדען בכיר במוסד הישראלי, עסק במקביל בלימוד דרכו של גורדייף בקרב קבוצות תלמידים בישראל. גיאורג איוונוביץ גורדייף, מיסטיקן ואיש אשכולות יליד ארמניה, בן המאה הקודמת, אשר חקר אמיתות שנשתמרו במסורות קדומות המסבירות את חוקיות העולם ואת נפשו של האדם, ביניהן גם תורת האניאגרם. גורדייף היה הראשון לגלות את רזי האניאגרם למערב

הסרט “להיות נוכח” עוסק במסעו הרוחני של עמית אל מעמקי נפש האדם וחקר המושג נוכחות. מושג זה כפי שתבע גורדייף, מתייחס למצב של “ערות” לעומת מצב של “שינה בהקיץ” בו שרוי האדם רוב חייו. כשהאדם זוכר את עצמו, מודע לבחירותיו ואינו פועל מתוך אוטומט. היכולת לראות את “הכאן ועכשיו” כפי שהוא ולא כפי שאנחנו (ללא תיווכה של עדשת הטיפוס והסחות הדעת הנלוות לה).

העיסוק במושג נוכחות, אי הזדהות וזכירה עצמית הינם מעיקרי מורשתו של גורדייף. מושגים אלו הינם מושגי מפתח גם בלימוד העומק של מודל האניאגרם, המיטיב לתאר את נפש האדם. לימוד האניאגרם מחדד את הראייה באשר לעוצמות האדם כמו גם ערות למרחבי העיוורון שלו. כדבריה של המשוררת אגי משעול (מתלמידותיו של אילן עמית) בפתח הקרנת הסרט: “בקבוצות הלימוד התרקמה לה מודעות לחוסר המודעות שלנו”.

“מראה מקום” הינה חלוצה בתרגום חכמת האניאגרם ויישומיה בעולם הניהול והארגונים בישראל. אנו מאמינים כי היכולת ליצור “מקום רואה” מאפשרת לכל מנהל מרחב לצמיחה אישית והעצמת השפעתו על אנשיו וסביבתו הארגונית.

דמותו של היועץ הארגוני בעתיד – מפגש חשיבה אסטרטגית

צוות מראה מקום לקח חלק במפגש חשיבה אסטרטגית מרתק על דמותו של היועץ הארגוני בעולם עבודה משתנה בטווח של עשור או שניים קדימה. המפגש נערך במסגרת המסלול לתואר שני בפיתוח ארגוני של המכללה האקדמית עמק יזרעאל, בהובלתו של פרופסור משה שרעבי. מטרת הדיון היתה לגזור כיווני הוראה עתידיים של תכנית הלימודים לייעוץ ופיתוח ארגוני, כך שבוגרי המסלול לעתיד יהיו יועצים ארגוניים המצויידים בידע ובכלים הרלוונטים לעולם הארגונים העתידי.

במפגש השתתפו אנשי אקדמיה, יועצים ארגוניים ותיקים ומנהלים בכירים ממגוון חברות. כל אחד הביא עמו זווית ראייה ייחודית המשלימה פאזל של רעיונות, מגמות וצרכים של עולם העבודה המשתנה.

אז מהו ארגז הכלים הנדרש ליועץ הארגוני העתידי?

  • נדרשת ליועץ אוריינטציה עסקית והכרות עם מודלים עסקיים (היועץ הארגוני כסוג של business partner).
  • היכרות עם סביבות עבודה ארגוניות עדכניות כגון: סביבה אג’ילית, וירטואלית, גלובאלית.
  • ייעוץ בארגונים חברתיים והיכרות עם מגמות חברתיות בארגונים כגון: diversity וכד’.
  • דגש על פיתוח חשיבה רפלקטיבית (כלים לפיתוח תודעה רפלקטיבית, פסיכואנליזה ארגונית, אניאגרם וכד’).
  • הבנת מגמות המתפתחות בשוק העבודה כיום ובעתיד בעולם ובישראל בפרט.
  • Life long learning – הקניית כישורי למידה נדרשים בעולם עבודה משתנה.

אין ספק כי האתגר העומד לפיתחה של האקדמיה הינו התאמת תכנית הלימודים ליועצי העתיד, מגמות המשתנות באופן מתמיד.

לראשונה בישראל – קורס אניאגרם באקדמיה

קורס “ייעוץ למנהלים דרך האניאגרם” יוצא לדרך בשנת הלימודים הקרובה (תשע”ט) במכללה האקדמית עמק יזרעאל במסגרת לימודי תואר שני של פיתוח ארגוני.

הקורס מוצע לתלמידי שנה ב’ של תואר שני כקורס בחירה, במסגרתו יחשפו הסטודנטים ליישומי האניאגרם ככלי ייעוצי למנהלים המסייע להם לנווט ביתר חדות תהליכי ליווי, אימון וייעוץ אישי עם לקוחותיהם המנהלים.

זהו תקדים באקדמיה הישראלית, הפותחת שעריה לגישות חדשות אשר תרומתן לעולם הארגוני מוכחת בעולם ומעתה גם בארץ. לצד ספרות ענפה מהעולם על יישומי האניאגרם בארגונים, אציג בקורס גם מניסיוני המצטבר זה למעלה מעשור בליווי מנהלים ופיתוח תהליכי עבודה מובחנים באמצעות המודל.

תודה רבה לפרופ’ משה שרעבי, ראש מסלול M.A לפיתוח ארגוני על האמון וההזמנה ללמד במחלקתו.

לראשונה בישראל – קורס אניאגרם באקדמיה
לראשונה בישראל – קורס אניאגרם באקדמיה

סודות האניאגרם נחשפים במפגשי פיתוח מנהלים בנמל חיפה

שלושה מחזורים של מפגשי פיתוח מנהלי עבודה מסקטור התפעול (טרנספורט) ומאגף הציוד יצאו לדרך החודש בנמל חיפה. במהלכם נחשפים המנהלים לרזי האניאגרם המאירים את שגרת הניהול באור חדש. זיהוי הטיפוס האישי מלמד הרבה על אופי ההתנהלות שלנו ביום יום, מעצים איכויות ולא פחות חשוב מזה, מחדד את תשומת הלב לאזורי עיוורון ולדפוסים האוטומטיים שלנו שאינם משרתים אותנו בהכרח ומצמצמים את אפשרויות התגובה שלנו. כמנהלים המשפיעים על אנשים אחרים, יש לכך חשיבות יתרה.

הדיון הסוער (בארגון סוער לא פחות) שהציף לא מעט דוגמאות, נסב על המצבים בהם המודעות לטיפוס האישי של המנהל ושל העובד העומד מולו, יכולה לשנות תוצאות מובהקות בשטח.

אחד המנהלים המשתתפים בהדרכה, היטיב לחדד תובנה המעמיקה את תהליך הפיתוח האישי:

“לא רק שהאניאגרם משקף לי את עצמי כמראה, הוא גם מראה לי כיצד אוכל להשתפר ולהתפתח ובזה כוחו של המודל על פני אחרים”.

סודות האניאגרם נחשפים במפגשי פיתוח מנהלים בנמל חיפה
סודות האניאגרם נחשפים במפגשי פיתוח מנהלים בנמל חיפה
סודות האניאגרם נחשפים במפגשי פיתוח מנהלים בנמל חיפה

מסלולי קריירה – בשורה חדשה במשרד הבריאות

בימים אלו צוות “מראה מקום” שותף מטעמו של ארגון הג’וינט (אגף תבת לקידום תעסוקה), בעיצומו של תהליך בניית מסלולי קריירה, שמטרתו קידומם של עובדים בתפקידי כניסה במסגרת חטיבת בתי החולים הממשלתיים של משרד הבריאות.

במסגרת זו, נפגש השבוע צוות משימה ייעודי הכולל מנהלי משאבי אנוש מכמה מרכזים רפואיים מובילים, להגדיר מסלולים רלוונטיים המתמקדים בתפקידי מינהל ומשק, כוחות עזר ואחרים. תוצרי התהליך יכנסו ליישום כבר ב2019 מתוך כוונה לאפשר אופק תעסוקתי ארוך טווח לעובדים אלו ולמנוע עזיבה במיוחד בקרב בעלי תפקידים נדרשים.

מראה מקום מעורבת ביצירת מסלולי קריירה גם ברשת אסותא והתהליך צפוי להתרחב לכלל מערך הבריאות בדגש על מוסדות תחום הגריאטריה ובריאות הנפש.

מסלולי קריירה - בשורה חדשה במשרד הבריאות
מסלולי קריירה - בשורה חדשה במשרד הבריאות

גישת האניאגרם בייעוץ למנהלים – כנס באקדמיה

מודל האניאגרם קונה את מקומו בשנים האחרונות כגישה פורצת דרך בתהליכי ייעוץ פרטניים למנהלים בכל רמות הארגון. “מראה מקום” הינה מחלוצות הגישה בעולם העבודה בישראל בדגש על ליווי אישי למנהלים בכירים במגוון רחב של ארגונים. בכנס הנערך מטעם המכללה האקדמית עמק יזרעאל בשיתוף עם איפ”א בנושא “יחסי יועצים ומנהלים”, יוצגו מקרים מהשטח הממחישים גישות שונות של ייעוץ למנהלים ביניהם תרומתו של האניאגרם לשיח מקצועי זה.

שמח על ההזמנה לקחת חלק בפאנל היועצים בכנס, בו אשתף מניסיוני בעשור האחרון, לצד דיאלוג מפרה עם גישות ייעוציות אחרות. יהיה מרתק!

גישת האניאגרם בייעוץ למנהלים – כנס באקדמיה

האניאגרם כשפה מדוברת בחברה למתנ”סים

יישומי האניאגרם הופכים בשנתיים האחרונות לשפה מדוברת בקרב מנהלי החברה למתנ”סים. בכל מפגש אני מתמלא מחדש באושר גדול כשהקסם הזה קורה. אבחון הטיפוס האישי שופך אור על המניעים לפעולה ועל הבחירות שאנו עושים ועל אופי האניטראקציה שלנו עם הסביבה. בסביבת עבודה בה מוטמעת השפה, משהו בשיח הבין אישי משתנה: הופך לפחות ביקורתי, מרחיב את המציאות הנתפשת ומתוך כך גם את אפשרויות התגובה.

היום בהדרכה במחוז חיפה התמקדנו בנושא הנעת עובדים. הרבה אסימונים נופלים לאורך הדרך בהבנת האני והאחר: מאילו מוקשים עלינו להיזהר וכיצד לרתום אחרים למטרה משותפת. בין המשתתפים בהדרכה הפעם גם גיסתי המקסימה יפית, מנהלת אשכול גני הילדים במתנ”ס ליאו בק.

האניאגרם כשפה מדוברת בחברה למתנ"סים
האניאגרם כשפה מדוברת בחברה למתנ"סים
האניאגרם כשפה מדוברת בחברה למתנ"סים

מסלולי קריירה באסותא – רשת מרכזים רפואיים

“ייעוץ ארגוני עם אג’נדה” בהשראת ג’וינט ישראל, לשינוי בדפוסי קידום ושימור של עובדים בתפקידי כניסה במערך הבריאות בישראל – בחמישי האחרון הצגנו בפני מעסיקים מובילים במשק הישראלי את התהליך אותו אנו מובילים בימים אלו עם רשת המרכזים הרפואיים של אסותא. שותפות נפלאה לעשייה מרובת שאלות ותובנות על עולם עבודה עכשווי ועתידי ומתן אפשרויות לפיתוח עובדים בחשיבה משותפת מחוץ לקופסא.

מסלולי קריירה באסותא - רשת מרכזים רפואיים
מסלולי קריירה באסותא - רשת מרכזים רפואיים
מסלולי קריירה באסותא - רשת מרכזים רפואיים

מסלולי קריירה בעולם עבודה משתנה

סרטון בהפקת ג’וינט ישראל (אגף תב”ת), המציג את תכנית מסלולי קריירה, שמטרתה קידום עובדים בתפקידי כניסה בעולם העבודה. צוות מראה מקום הינו חלק מנבחרת יועצים המלווה את הטמעת התכנית בקרב מעסיקים מובילים במשק. ייעוץ ארגוני עם אג’נדה חברתית המצטרף למעורבותנו בשנים האחרונות בתהליכי קידום תעסוקה בקרב אוכלוסיות מגוונות. בימים אלו מלווה את הטמעת התכנית בענף הבריאות, תוך רתימת שותפים מרכזיים בתחום כגון חטיבת בתי החולים הממשלתיים ואחרים. מסלולי הקריירה נותנים לעובדים בתפקידי הכניסה הזדמנות לפרוץ את חסמי הקידום ולהשתלב באופן מלא יותר בעולם עבודה משתנה.

מנהלים פלוס – ארגז הכלים הכי שווה בצפון

קורס מנהלים פלוס, נותן פלוס אמיתי למשתתפיו, מנהלי ביניים מתחומים שונים בתעשיה, עולם החינוך, התיירות, החקלאות ועוד. הקורס המתקיים במסגרת החטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל חי, מונה מנהלים מכל רחבי הגליל העליון ומקנה ארגז כלים מגוון לניהול אנשים ומשימות לצד הנעת תהליכים בראייה מערכתית. מחזור נוסף יצא לדרך, זו השנה הששית בהובלה של צוות מראה מקום. במסגרת הקורס נחשפים המשתתפים למודל האניאגרם כמפה לזיהוי מדוייק של איכויות וחסמים ניהוליים ורוכשים את הכלים לפריצת הפרדיגמות המעכבות אותם מלהגיע לתפקוד גבוה. עוד בקורס חוויית out door בה מתנסים המנהלים במשימות אתגריות בשטח להעמקת הלמידה בנושאי עבודת צוות, חשיבה יצירתית, מנהיגות ועוד. אחד הפלוסים המרכזיים בעיניי, הינו התגבשות המשתתפים לכדי קבוצת עמיתים לומדת, משתפת ומתייעצת, המלווה אותם גם הרבה אחרי סיום הקורס.

מנהלים פלוס – ארגז הכלים הכי שווה בצפון - 3
מנהלים פלוס – ארגז הכלים הכי שווה בצפון - 2
מנהלים פלוס – ארגז הכלים הכי שווה בצפון - 1

יישומי האניאגרם בשיח הנהלות בכירות

דיון מעורר מחשבה בקורס דירקטורים על התמודדות אפקטיבית עם קונפליקטים בקרב הנהלות בכירות. זוהי השנה הששית בה נלמד מודל האניאגרם בקורס דירקטורים (במסגרת חטיבת לימודי החוץ של המכללה האקדמית תל חי), והוא משמש כמורה נבוכים להבנת עולמם של הטיפוסים השונים ואופן השפעתם על מערך היחסים המורכב לעיתים בין הנהלת החברה לדירקטוריון ובין חברי הדירקטוריון עצמם. מפגש מפיל אסימונים וגם די מצחיק. ככה זה כשמנהל מרשה לעצמו להתבונן על הדברים מהצד, להבין דינמיקה בין מניעים שונים ומנוגדים לעיתים, ללא רצינות היתר של האגו האישי.

יישומי האניאגרם בשיח הנהלות בכירות
יישומי האניאגרם בשיח הנהלות בכירות
יישומי האניאגרם בשיח הנהלות בכירות